Home  |  Fixtures  |  Results  |  Rankings  |  Athletes  |  Clubs  |  Newsletters
RWR  |  200 Club  |  About us  |  Information  |  Gallery  |  Contacts  |  Login  |  Facebook - UK Race Walking Group
    
Results

  Date:    1 April 2017      View all races for this date    Re-order by age grade
  Race:    Cecil Gittins Memorial Walks  
  Distance:    NOT PROCESSED
  Location:    Cyclopark, Gravesend

THESE RESULTS HAVE NOT YET BEEN PROCESSED FOR THIS WEBSITE, SO WILL NOT YET APPEAR IN PROFILES, RANKINGS, OR TOTALS.

Men’s 15km (B)
1 Luc Legon U23M Cambridge Harriers 1:15:10
2 Sebastian Parris SM Ilford Athletic Club 1:29:11
3 Graham Chapman M60 Headington Road Runners 1:29:37
4 Trevor Jones M60 Steyning Athletic Club 1:31:32
5 Stuart Bennett M55 Ilford Athletic Club 1:34:04
6 Mark Culshaw M50 Belgrave Harriers 1:35:39
7 John Ralph M60 Enfield & Haringey AC 1:36:08
8 John Borgars M70 Loughton Athletic Club 1:39:19
9 Dan Maskell M65 Surrey Walking Club 1:42:38
10 Christopher Flint M70 Surrey Walking Club 1:43:47
11 David Delaney M70 Surrey Walking Club 1:57:43

Women’s 15km (B)
1 Anne Jones W60 Steyning Athletic Club 1:43:16
2 Jo Miles W60 Hillingdon Athletic Club 1:49:00

Men’s 10km (B)
1 Luc Legon U23M Cambridge Harriers 49:10
2 Jonathan Hobbs SM Ashford Athletic Club 50:25
3 Marshall Smith U20M Ashford Athletic Club 51:45
4 Christopher Hobbs M60 Ashford Athletic Club 58:20
5 Sebastian Parris SM Ilford Athletic Club 58:52
6 Graham Chapman M60 Headington Road Runners 59:00
7 Richard Emsley M60 Crawley Saints & Sinners 59:44
8 Trevor Jones M60 Steyning Athletic Club 60:22
9 Stuart Bennett M55 Ilford Athletic Club 60:42
10 Simon Kerr SM Headington Road Runners 60:44
11 Mark Culshaw M50 Belgrave Harriers 62:23
12 John Ralph M60 Enfield & Haringey AC 63:39
13 John Borgars M70 Loughton Athletic Club 65:29
14 Dan Maskell M65 Surrey Walking Club 67:18
15 Ron Penfold M75 Steyning Athletic Club 67:42
16 Christopher Flint M70 Surrey Walking Club 68:12
17 Steve Cartwright M55 Colchester & Tendring 70:15
18 Andrew Cox M60 Hillingdon Athletic Club 70:29
19 Steve Kemp M55 Eastern Masters AC 70:52
20 David Hoben M60 Surrey Walking Club 71:59
21 Sean Pender M60 Enfield & Haringey AC 72:36
22 David Delaney M70 Surrey Walking Club 76:05
Gary Smith M60 Enfield & Haringey AC DNF

Women’s 10km (B)
1 Emily Ghose U20W Tonbridge Athletic Club 56:53
2 Helen Middleton W50 Enfield & Haringey AC 60:46
3 Melanie Peddle W45 Loughton Athletic Club 64:09
4 Anne Jones W60 Steyning Athletic Club 68:22
5 Noel Blatchford W65 Abingdon Athletic Club 71:55
6 Kay Coulson W45 Sarnia Walking Club 72:09
7 Jo Miles W60 Hillingdon Athletic Club 72:50
8 Sandar Wade W35 Abingdon Athletic Club 77:36

Men’s 5km (B)
1 George Wilkinson U17M Enfield & Haringey AC 28:50
2 Tony Wilkinson M55 Unattached 34:13
3 Christopher Edwards M65 Surrey Walking Club 36:13
4 Stephan Holliday M65 Ashford Athletic Club 38:27
5 David Ainsworth M65 Ilford Athletic Club 44:03
6 Ken Livermore M80 Enfield & Haringey AC 45:15

Women’s 5km (B)
1 Isabelle Bridge U17W Blackheath & Bromley 29:22
2 Andrea Ingram W55 Lewes Athletic Club 32:26
3 Jacqueline Benson U17W Ashford Athletic Club 33:24

Boys 2.5km (B)
1 Christian Hopper U13B Cambridge Harriers 17:56

Girls 2.5km (B)
1 Abigail Smith U13G Blackheath & Bromley 15:21
2 Devina Nova U13G Ashford Athletic Club 15:24
3 Katie Stringer U13G Medway & Maidstone 16:14
4 Hannah Hopper U15G Cambridge Harriers 16:34

Boys 1km
1 Lewis Burr U11B Tonbridge Athletic Club 6:55
2 Adam Childs U13B Medway & Maidstone AC 7:18


 Gender   Position   Athlete   Age Group   Grade   Club   Time   Speed   


(c)    RACE WALKING ASSOCIATION 1907 - 2016    Sitemap