Home  |  Fixtures  |  Results  |  Rankings  |  Athletes  |  Clubs  |  Newsletters
RWR  |  200 Club  |  About us  |  Information  |  Gallery  |  Contacts  |  Login  |  Facebook - UK Race Walking Group
    
Results

  Date:    10 December 2016      View all races for this date    Re-order by age grade
  Race:    Alf Palmer Memorial Track Walks  
  Distance:    NOT PROCESSED
  Location:    Horsham

THESE RESULTS HAVE NOT YET BEEN PROCESSED FOR THIS WEBSITE, SO WILL NOT YET APPEAR IN PROFILES, RANKINGS, OR TOTALS.

Mixed 5000m (B)
1 Luc Legon U20M Cambridge Harriers 22:28.2
2 Chris Snook U20M Aldershot Farnham & Dist. 23:43.8
3 Jonathan Hobbs SM Ashford Athletic Club 24:09.1
4 Francisco Reis M55 Southern Counties VAC 25:02.1
5 Marshall Smith U20M Ashford Athletic Club 25:47.7
6 Oliver Hopkins U20M Lewes Athletic Club 26:27.9
7 Jim Ball M50 Steyning Athletic Club 26:33.2
8 Emily Ghose U20W Tonbridge Athletic Club 27:42.1
9 Malcolm Martin M60 Surrey Walking Club 28:24.2
10 Lucy Lewis Ward U17W Cambridge Harriers 28:33.5
11 Abigail Jennings U20W Aldershot Farnham & Dist. 28:37.3
12 Penelope Cummings W40 Aldershot Farnham & Dist. 29:04.5
13 Richard Emsley M60 Unattached 29:40.6
14 Beatrice Fury U17W Medway & Maidstone AC 30:34.2
15 Suzanne Beardsmore W45 Aldershot Farnham & Dist. 31:24.7
16 Elizabeth Claridge W45 Steyning Athletic Club 31:27.5
17 Sue Davies W55 Aldershot Farnham & Dist. 31:37.7
18 Dan Maskell M65 Surrey Walking Club 31:40.7
19 Paul Gaston M65 Surrey Walking Club 31:47.1
20 Arthur Thomson M80 Enfield & Haringey AC 31:57.4
21 Anne Jones W60 Steyning Athletic Club 32:29.7
22 Jacqueline Benson U17W Ashford Athletic Club 32:47.6
23 Christopher Flint M70 Surrey Walking Club 33:09.1
24 Angela Martin W50 Surrey Walking Club 33:13.4
25 John Killick M70 Steyning Athletic Club 33:21.5
26 Micheal Harran M75 Surrey Walking Club 33:33.3
27 Geraldine Legon W55 Bexley Athletic Club 33:41.2
28 Brian Kirkdale M50 Hastings Runners 35:04.7
29 David Hoben M60 Surrey Walking Club 35:05.7
30 Rachel Horningold W35 Lewes Athletic Club 35:15.7
31 Carol Killick W70 Steyning Athletic Club 36:10.1
Ian Richards M65 Steyning Athletic Club DQ

3000m (B)
1 Jack Childs U15B Medway & Maidstone AC 17:19.1
2 Nicholas Hart U15B Aldershot Farnham & Dist. 17:51.4

2000m (B)
1 Devina Nova U13G Ashford Athletic Club 12:11.2
2 Katie Stringer U13G Medway & Maidstone AC 12:16.9
3 Charlotte Wallis U13G Aldershot Farnham & Dist. 12:24.4
4 Afra Hussain U15G Lewes Athletic Club 13:35.3

1000m (B)
1 Abigail Smith U13G Blackheath & Bromley 6:02.1


 Gender   Position   Athlete   Age Group   Grade   Club   Time   Speed   


(c)    RACE WALKING ASSOCIATION 1907 - 2016    Sitemap