Home  |  Fixtures  |  Results  |  Rankings  |  Athletes  |  Clubs  |  Newsletters
RWR  |  200 Club  |  About us  |  Information  |  Gallery  |  Contacts  |  Login  |  Facebook - UK Race Walking Group
    
Results

  Date:    15 October 2013      View all races for this date    Re-order by age grade
  Race:    Chris Smith League Round 1  
  Distance:    NOT PROCESSED
  Location:    postal

THESE RESULTS HAVE NOT YET BEEN PROCESSED FOR THIS WEBSITE, SO WILL NOT YET APPEAR IN PROFILES, RANKINGS, OR TOTALS.

GIRLS 2km
1 Ana Garcia Silverdale School, Sheffield 9:46
2 Emma Achurch Countesthorpe College, Leics 10:04
3 Alana Zeidler Silverdale School, Sheffield 11:27
4 Kara Lane Barr Beacon Academy, Walsall 11:39
5 Farina Rashid Wyggeston and QE1 College, Leicester 11:52
6 Laura Archer Milby Primary, Nuneaton 11:54
7 Jessie Finney Sandwell Academy, West Bromwich 12:53
8 Molly Meleady-Handley Mylnhurst School, Sheffield 13:42
9 Ella Sharkey Meadowhead, Sheffield 14:01
10 Mia Loten Farnham Heath End, Farnham, Surrey 14:42
11 Tazmina Rashid Sir Jonathon North, Leicester 15:05
12 Bethan Brookes Wolvey Primary, nr Hinckley 15:11
13 Eve Oakley Fairhaven Primary, Wordsley, nr Stourbridge 15:38
14 Hollie Maddison Blaby Stokes Primary, Leics 15:44
15 Hannah Gadd Broomley Hills Primary, Kingswinford, W. Midlands 15:47
16 Rhea Harris Blaby Stokes Primary, Leics 15:55
17 Katie Haynes St. Joseph’s Primary, Stourbridge, West Midlands 15:58
18 Emily Davies Dawley Brook Primary, Kingswinford, W. Midlands 15:59
19 Anya Koprivica-Adams Monkspath School, Solihull. 16:03
20 Ellie Chamberlain Wolvey Primary, nr Hinckley 16:10
21 Ellie Preston Blaby Stokes Primary, Leics 17:01
22 Emily Rowney Wembrook Primary, Nuneaton 17:10
23 Lyla Bryan Blaby Stokes Primary, Leics 18:07
24 Elizabeth Pap St Josephs Junior, Nuneaton 19:01
=25 Lina Pantling Blaby Stokes Primary, Leics 19:15
=25 Caitlin Talbot Blaby Stokes Primary, Leics 19:15

BOYS 2km
1 Tim Snook Farnham Heath End, Farnham, Surrey 9:31
2 Daniel Watling Codsall Comm. H.S., Staffs 10:04
3 Benjamin Allen Leysland H.S., Leics 10:39
4 Chris Snook Farnham Heath End, Farnham, Surrey 10:54
5 Jack Leversidge Meadowhead, Sheffield 11:04
6 Colin Zack Woolmer Hill, Haslemere 11:27
7 Phillip Brown Blaby Stokes Primary, Leics 13:50
8 Jack Compton St. Joseph’s Primary, Stourbridge, West Midlands 14:55
9 Jake Fish Blaby Stokes Primary, Leics 14:56
10 Faris Alkhamesi Sketchley Hill Primary, Leics 15:24
11 Williams Emela St. Joseph’s Primary, Dudley, West Midlands 15:30
12 Mutende Lupunga Blaby Stokes Primary, Leics 15:45
=13 Luke Wilkin Canon Maggs Junior, Bedworth 16:14
=13 Kyle Smith Canon Maggs Junior, Bedworth 16:14
15 Marty Ross Blaby Stokes Primary, Leics 16:45
16 Ben Spicer Blaby Stokes Primary, Leics 16:54
17 Frank Bannister Blaby Stokes Primary, Leics 16:59
18 Jake Bennett Blaby Stokes Primary, Leics 17:01
19 George Bancroft Blaby Stokes Primary, Leics 17:14
20 Jack Harrison Blaby Stokes Primary, Leics 19:31


 Gender   Position   Athlete   Age Group   Grade   Club   Time   Speed   


(c)    RACE WALKING ASSOCIATION 1907 - 2016    Sitemap