Home  |  Fixtures  |  Results  |  Rankings  |  Athletes  |  Clubs  |  Newsletters
RWR  |  200 Club  |  About us  |  Information  |  Gallery  |  Contacts  |  Login  |  Facebook - UK Race Walking Group
    
Results

  Date:    2 March 2010      View all races for this date    Re-order by age grade
  Race:    Chris Smith League - Round 4  
  Distance:    2km
  Location:    postal
  Printed in Race Walking Record 802


 Gender   Position   Athlete   Age Group   Grade   Club   Time   Speed   

  F   1     Jasmine Nicholls   U17W       Leic WC     00:10:33     11.374 km/h  
  F   2     Emma Achurch   U15W       Leic WC     00:10:55     10.992 km/h  
  F   3     Rebecca Chambers   U13W       Sheff     00:12:15     9.796 km/h  
  F   4     Sarah Sheasby         Sheff     00:12:21     9.717 km/h  
  F   5     Toni Webley   U15W       Bir     00:13:22     8.978 km/h  
  F   6     Kara Sanders         Nun     00:13:23     8.966 km/h  
  F   7     Isabelle Reid   U13W       Bir     00:13:49     8.685 km/h  
  F   8     Kezia Brown         Schools     00:14:28     8.295 km/h  
  F   9     Jessica Mills   U15W       Bir     00:14:33     8.247 km/h  
  F   10     Amy Sanders         Nun     00:14:38     8.200 km/h  
  F   10     Laura Achurch         Schools     00:14:38     8.200 km/h  
  F   12     Chloe Merton         Schools     00:15:22     7.809 km/h  
  F   13     Georgina Hollinshead         Nun     00:15:30     7.742 km/h  
  F   14     Rhiannon Cole         Schools     00:15:49     7.587 km/h  
  F   15     Macey Davis         Schools     00:15:50     7.579 km/h  
  F   16     Neve Duguid         Schools     00:15:51     7.571 km/h  
  F   17     Paige Douglas         Schools     00:16:09     7.430 km/h  
  F   18     Rebecca Hughes   U11W       Schools     00:16:23     7.325 km/h  
  F   19     Sophie Moss         Schools     00:16:24     7.317 km/h  
  F   20     Hannah Winstone         Schools     00:16:33     7.251 km/h  
  F   21     Freya Marlow         Schools     00:16:34     7.243 km/h  
  F   22     Emily Manson         Schools     00:16:48     7.143 km/h  
  F   23     Scarlet Robinson         Schools     00:16:52     7.115 km/h  
  F   24     Liberty Vinci         Schools     00:17:51     6.723 km/h  
  F   25     Martha Wallace         Schools     00:20:27     5.868 km/h  
  F   26     Charley Coleman         Schools     00:21:05     5.692 km/h  

  M   1     Maks Orzel   U17M       Leic WC     00:10:00     12.000 km/h  
  M   2     Daniel Watling   U15M       W&B     00:10:21     11.594 km/h  
  M   3     Daniel Waples   U15M       Kett     00:11:30     10.435 km/h  
  M   4     Daniel Chaib   U15M       Sheff     00:11:52     10.112 km/h  
  M   5     Matthew Redfern   U13M       Nun     00:12:51     9.339 km/h  
  M   6     Joe Bowskill         Schools     00:14:03     8.541 km/h  
  M   7     Bradley West         Schools     00:14:19     8.382 km/h  
  M   8     Edward Poyser         Schools     00:14:33     8.247 km/h  
  M   9     Matthew Archer         Nun     00:14:50     8.090 km/h  
  M   10     Benjamin Allen         Schools     00:15:19     7.835 km/h  
  M   11     Jake Smith         Schools     00:15:24     7.792 km/h  
  M   12     Charlie Arnold   U15M       Nun     00:15:31     7.734 km/h  
  M   13     Max Flanagan         Schools     00:15:48     7.595 km/h  
  M   14     Thomas Butler         Nun     00:15:52     7.563 km/h  
  M   15     Joseph O Toole         Schools     00:16:13     7.400 km/h  
  M   16     Peter Bilson   SM       Sheff     00:16:52     7.115 km/h  
  M   17     James Constant         Schools     00:17:14     6.963 km/h  
  M   18     Charlie Hay         Schools     00:19:38     6.112 km/h  
  M   19     Fabian Frear         Schools     00:19:44     6.081 km/h  


(c)    RACE WALKING ASSOCIATION 1907 - 2016    Sitemap