Home  |  Fixtures  |  Results  |  Rankings  |  Athletes  |  Clubs  |  Newsletters
RWR  |  200 Club  |  About us  |  Information  |  Gallery  |  Contacts  |  Login  |  Facebook - UK Race Walking Group
    
Results

  Date:    26 February 2008      View all races for this date    Re-order by age grade
  Race:    Chris Smith League - Round 4  
  Distance:    2km
  Location:    Postal


 Gender   Position   Athlete   Age Group   Grade   Club   Time   Speed   

  F   1     Holly Smith   U20W       Bir     00:10:19     11.632 km/h  
  F   2     Keera Rayment   U20W       Bir     00:11:09     10.762 km/h  
  F   3     Jasmine Nicholls   U15W       Leic WC     00:11:48     10.169 km/h  
  F   4     Eleanor Mills   U13W       Bir     00:12:43     9.436 km/h  
  F   5     Gabrielle Terry   U17W       KuH     00:12:52     9.326 km/h  
  F   6     Emma Achurch   U13W       Leic WC     00:13:14     9.068 km/h  
  F   7     Caitlin Akers   U15W       Sheff     00:13:40     8.780 km/h  
  F   8     Cassandra Tingey   U13W       Bir     00:14:02     8.551 km/h  
  F   9     Rebecca Chambers   U11W       Schools     00:14:37     8.210 km/h  
  F   10     Chloe Pateman   U11W       Schools     00:14:57     8.027 km/h  
  F   11     Katherine Jolley   U11W       Schools     00:15:03     7.973 km/h  
  F   12     Jessica Warren         Nun     00:15:11     7.903 km/h  
  F   13     Gwennan Jones         Schools     00:15:16     7.860 km/h  
  F   14     Eve Stain   U13W       Nun     00:15:25     7.784 km/h  
  F   14     Eden Backhouse   U11W       Nun     00:15:25     7.784 km/h  
  F   16     Lisa Costelow         Schools     00:15:42     7.643 km/h  
  F   17     Laura-Jo Bazylinski         Schools     00:16:01     7.492 km/h  
  F   18     Jessica Mills   U13W       Bir     00:16:25     7.310 km/h  
  F   19     Nikita Bazylinski         Schools     00:17:36     6.818 km/h  
  F   20     Ellie Birch         Schools     00:17:53     6.710 km/h  
  F   21     Kezia Brown         Schools     00:18:08     6.618 km/h  
  F   21     Sophie Naylor         Schools     00:18:08     6.618 km/h  
  F   23     Elise Streton         Schools     00:18:53     6.355 km/h  
  F   23     Rosie Parsons         Schools     00:18:53     6.355 km/h  

  M   1     Antonio Cirillo   U20M       Swan     00:09:45     12.308 km/h  
  M   2     Mark Pratt   U20M       Sheff     00:10:36     11.321 km/h  
  M   3     Matthew Duncan         KuH     00:11:24     10.526 km/h  
  M   4     Eddie Brebner   U15M       Sheff     00:11:28     10.465 km/h  
  M   5     Nathan Duncan   U15M       KuH     00:12:26     9.651 km/h  
  M   6     Maks Orzel   U15M       Leic WC     00:12:55     9.290 km/h  
  M   7     Shaun Cohen   U15M       Sheff     00:13:43     8.748 km/h  
  M   8     Rory Chandler         Schools     00:14:16     8.411 km/h  
  M   9     Dominic Bishop         Schools     00:14:17     8.401 km/h  
  M   10     Fergus Jeffs         Schools     00:14:36     8.219 km/h  
  M   11     Harry Birch         Schools     00:15:15     7.869 km/h  
  M   12     Charlie Arnold   U13M       Nun     00:15:33     7.717 km/h  
  M   13     Peter Bilson   SM       Sheff     00:17:17     6.943 km/h  
  M   14     Adam Timson         Schools     00:17:45     6.761 km/h  
  M   15     Ryan Horn         Schools     00:17:50     6.729 km/h  
  M   16     Harry Stain   U11M       Nun     00:17:56     6.691 km/h  
  M   17     Ben Timson         Schools     00:18:15     6.575 km/h  


(c)    RACE WALKING ASSOCIATION 1907 - 2016    Sitemap